Sportinių batų rūšys. Kurie Tau tinkamiausi?

Mušantis rekordus naujų metų pradžios pažadas yra - pradėti sportuoti! Dėl to labai svarbi pasiruošimo dalis - tinkamas avalynės pasirinkimas.  

Labai svarbu įvertinti, kokiu sportu užsiimsite, nes šioje vietoje pilnai universalios avalynės nėra. Taupant jūsų laiką, dalinamės patarimais, kaip tinkamai išsirinkti batus bėgimui ir treniruotėms sporto salėje.  

Bėgimas. Jeigu ketinate pradėti bėgioti, ypatingai svarbu išsirinkti tinkamus sportinius batelius. Apsiavus netinkamus bėgimo batus, rizikuojate skausmu pėdos srityje ar net traumomis.
1. Patogumas. Geriausi bateliai tie, kurie yra jums patogiausi. Bėgimo bateliai turi būti patogūs iš karto ir jeigu jaučiate bent nedidelį nepatogumą avint juos, reikėtų matuotis kitą porą.
2. Rinkitės kokybišką prekę. Batų kaina nėra esminis rodiklis, tačiau jie turi būti pagaminti iš kokybiškų, orui laidžių medžiagų. Avint kokybiškus batelius bėgimas tampa lengvesnis ir patogesnis.
3. Nekaupkite juodai dienai. Būtina laiku atsisveikinti su senąja pora, nepaisant to, kad bateliai gali atrodyti kaip nauji. Laikui bėgant bateliai praranda elastingumą net kai ir nėra avimi. Taip pat, jeigu po lengvo bėgimo pajutote sąnarių skausmus, tai gali būti signalas, kad sportiniai bateliai susidėvėjo ir laikas atsinaujinti.
4. Rinkitės su paminkštintu vidiniu padu. Minkštesnis padas padeda apsaugoti pėdą nuo traumų bėgimo metu, taip pat sugeria smūgio jėgą. Nesirinkite per minkšto pado, galite jausti nestabilumą.
5. Batų dydis. Renkantis avalynę sportui, rekomenduojama rinktis puse dydžio didesnius batus, kadangi bėgimu metu pėda yra linkusi šiek tiek patinti. Jeigu rinksitės per mažus batus, gali spausti pirštus, nutrinti kulną, skaudėti pėdą. Taip pat svarbu rinktis jūsų pėdos pločiui tinkamą avalynę, per platūs ar per siauri batai sukels nepatogumo jausmą.
 

Bėgimo batų pavyzdžiai: 

Treniruočių batai. Vėlgi avalynės pasirinkimas priklauso nuo to, kokia veikla užsiimsite sporto salėje. Jeigu tai būtų kardio užsiėmimai: bėgimo takelis, elipsinis treniruoklis ar kita. Pilnai tinkamas pasirinkimas – bėgimo bateliai. Apie bėgimo batų atrankos kriterijus žiūrėkite informaciją aukščiau. Jeigu tai jėgos treniruotės, kuomet reikia tikslios kūno kontrolės, geriau rinktis stabilaus pado, mažesnės amortizacijos batus. Tokie batai patikimai stabilizuoja pėdas ir sumažina sąnariams tenkantį krūvį treniruotės metu.

Treniruočių batų pavyzdžiai: 

  • Prenumeruokite mus:

    Informacija